Kupno pojazdu z drugiej ręki zawsze niesie za sobą pewne powiększone koszty względem kwoty, jaką należy zapłacić za samochód. Niestety, jest to nieuniknione. Mały problem pojawia się wtedy, jeżeli naprawa samochodów używanych pochłonie mniejsze pieniądze, większy, jeżeli potrzebny jest gruntowny remont. W naszym kraju spotkać można niestety mnóstwo działających nieuczciwie sprzedawców. W dalszym ciągu wobec tego, także od sprzedawców, możemy nabyć pojazdy, które nie tylko nie nadają się do jazdy, ale już nawet nie nadają się do naprawy.

Po kupnie takiego samochodu koniecznością będzie wobec tego poniesienie dodatkowych kosztów. To, jak dużo trzeba będzie zapłacić będzie zależeć od wielu czynników. Nie więcej niż 500 zł trzeba będzie zapłacić za przeprowadzenie drobnych napraw. Jeżeli niemniej jednak w grę wchodzi naprawa skrzyń biegów, wtedy problem staje się tak naprawdę niezwykle poważny, bowiem jeżeli jest to manualna skrzynia, koszt wyniesie nieznacznie ponad 1000 zł. Jednak jeżeli mowa o automacie, wtedy koszt może przewyższyć nawet 10 000 zł. Patrząc na to, jak nadzwyczaj zróżnicowane mogą być koszty naprawiania samochodu używanego, trzeba bardzo uważać podczas zakupu. Wiele osób bez wątpienia nie raz padło „łupem” tych wspaniałych, reklamujących swój towar sprzedawców. Tego rodzaju sytuacje zdarzają się niestety bardzo często, a problem nieuczciwych sprzedawców i niskiej jakości pojazdów dotyczy tak naprawdę całej ściany wschodniej.

Chcąc zakupić auto z drugiej ręki najlepiej jest wybrać się do sprzedawcy z mechanikiem, zgłosić się na stację diagnostyczną i rzecz jasna zażądać od handlarza autami rękojmi, ponieważ ten, zmuszony jest takowej udzielić. Tym bardziej, jeśli naprawa będzie obejmowała znaczące elementy mechaniczne czy też układ elektroniczny. W takim wypadku my, jako konsumenci, mamy prawo wymagać od handlowca zadośćuczynienia i pokrycia kosztów, na przykład w przypadku naprawy skrzyni biegów, czy też w momencie, jeżeli okaże się, że silnik po przejechaniu paruset kilometrów uległ awarii.

Nie zawsze naturalnie mamy do czynienia z takimi sytuacjami, bardzo często auto używane jest w doskonałym stanie. W takiej sytuacji nie będą konieczne żadnego typu naprawy a także poza przeglądem i wymianą olejów – inne koszty. Niemniej jednak zawsze trzeba być przygotowanym na to, że w samochód używany trzeba będzie troszkę zainwestować, jeżeli niemniej jednak zna się słabości auta lub też sprzedawca nas o nich poinformuje, w takiej sytuacji bez problemów można z nim wynegocjować zniżkę o wartości równej kosztom serwisowania. Zawsze tymczasem potrzebne jest sprawdzenie samochodu bezpośrednio przed zakupem i to oczywiście pod kątem mechaniki, elektroniki i stanu karoserii.

Auto serwis Euromaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *