Nowoczesny i fachowo wykonany dach, to znaczy bezpieczny dach

Papa wykorzystywana do pokrycia dachów straciła swą popularność kilkadziesiąt lat temu. Teraz do tego rodzaju celów stosuje się inne, sporo lepsze, bardziej zaawansowane, znacznie bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Jednym z pośród nich jest blachodachówka. Czemu blacha, która została przystosowana do pokrywania dachów zyskała tak niezwykłą popularność? Trzeba odpowiedzieć sobie na to pytanie, gdyż niewykluczone, iż w ciągu najbliższych lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną najważniejszym produktem używanym do pokrycia dachów.

Lekka i łatwa do położenia
Blachodachówka posiada wiele zalet, po pierwsze jest szybka do zamontowania i znakomicie wygląda. Jest to ogólnie mówiąc blacha trapezowa, której grubość nie przekracza milimetra. Wykonana jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a później warstwą farby. W związku z tym zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest bardzo precyzyjne i doskonale wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest stosunkowo niska w porównaniu z dachówkami ceramicznymi lub też membranami, otrzymujemy produkt kompletny, najlepszej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Przy okazji warto wziąć pod uwagę to, że blachodachówka jest bardzo łatwo obrabialna. Delikatna i ponadto ogromnie cienka blacha może być cięta tak naprawdę w jakikolwiek sposób, niezależnie od tego, jaka wystąpiła potrzeba jej obróbki. Następnym atutem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to niezwykle trwały element, który profesjonalnie położony w praktyce jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, o wiele prościej jest uszkodzić dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Nie można rzec, iż blachodachówka nie ma określonych minusów. Głównie wlicza się do nich niesamowicie łatwe pochłanianie słońca. Niestety, jeżeli chodzi o blachodachówki, bez względu na odcień pokrycia, promienie słońca łapane są błyskawicznie i bardzo łatwo przenoszone są do domu. Jest to spory problem, w głównej mierze, jeżeli ktoś zamieszkuje bezpośrednio na poddaszu. Istnieje w takim przypadku konieczność użycia jakiejś warstwy izolacji. Kolejnym minusem jest z kolei trwałość, która jest w dużym stopniu krótsza niż dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje kilkanaście, ale nie pięćdziesiąt lat, jak jest to w przypadku dachówki ceramicznej. Niemniej jednak jest to dziś najbardziej popularny system pokrywania dachów w naszym kraju i nie tylko. Warto zaznaczyć także, że doskonale sprawdza się bez względu na rodzaj dachu, bez względu na to czy jest to dach z większym czy małym spadem.

cennik blachodachówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *