Każdy ślub związany jest z wielkimi wydatkami, niezależnie od tego czy jest to duża huczna impreza czy niewielkie kameralne przyjęcie. Na koszty te składają się różnorodne elementy. Do tych najważniejszych kwalifikuje się naturalnie kompletny ubiór panny młodej. Co się na taki ubiór składa i gdzie to wszystko można kupić? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

 

Najistotniejszy wybór – kreacja na ślub

Kluczowym wyborem dla przyszłej pani młodej jest oczywiście suknia ślubna. Ma obowiązek ona odpowiednio podkreślać walory urody kobiety, być komfortowa oraz naturalnie pięknie się prezentować. Salony ślubne proponują ogromne możliwości, jeżeli chodzi o sukienki. Odnaleźć w nich można mnóstwo propozycji, a wśród nich te bardziej popularne. Dzielą się one z uwagi na krój i dopasowanie w stosunku do figury. Są to przede wszystkim suknie w klasycznym stylu, modele princessa, syrena oraz empire, jak również suknie w kształcie litery a.

 

Akcesoria do włosów

Fryzura ma ogromne znaczenie dla panny młodej, musi nie tylko wyglądać oryginalnie, ale w szczególności dobrze trzymać się podczas długiej imprezy. Konieczne jest w następstwie tego zarezerwowanie wizyty u profesjonalnego fryzjera. Równie znaczące są ślubne akcesoria do włosów, na które w głównej mierze składa się welon. Niektóre panny młode kompletnie rezygnują z tego dodatku, ale jest on bez wątpienia ważną częścią ślubnego stroju, o tak naprawdę tradycyjnej formie. Oprócz welonu niezbędne mogą okazać się ozdoby do włosów, które zresztą również proponują salony sukien ślubnych.

 

Bielizna i buty

Kupując bieliznę do ślubu należy ją w sposób dokładny dobrać. Jest bardzo istotna nie tylko, jeżeli chodzi o spodni ubiór pod kreację, ale zwłaszcza ma znaczenie w trakcie poślubnej nocy z mężem. Szukając butów pożądane byłoby wybrać takie, które będą nie tylko ładne, ale przede wszystkim komfortowe. Nie można zapomnieć, iż konieczne będzie spędzenie w nich wielu godzin. Warto w związku z tym zamiast niesamowicie wysokich szpilek wytypować bardziej wygodne buty na koturnie. Suknie ślubne najładniej prezentują się w zestawieniu z butami na obcasie, zatem wszelkie płaskie obuwie nie powinno być brane pod uwagę.

 

Dodatkowe propozycje

Zalicza się do nich w głównej mierze biżuterię, która warto by była skromna i tylko subtelnie podkreślała sukienkę i pełny wygląd panny młodej. Pamiętać trzeba o tym, żeby pasowała później do założonej na palec obrączki. Oprócz tego koniecznym dodatkiem jest wiązanka ślubna dla pani młodej. Do wyboru jest bardzo dużo możliwości, przed podjęciem decyzji dotyczącej wiązanki i planowaniu całościowego wystroju należy zdać sobie sprawę z tego, że poniektóre kwiaty są dostępne jedynie w określonym sezonie.

 

Salony ślubne Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *