Wybór fotografa to całkiem poważna decyzja. Fotografie to dla wielu Par Młodych najważniejsza pamiątka z tego niepowtarzalnego dnia w Waszym życiu, jakim jest dzień ślubu. Jak znaleźć fotografa na swój ślub?

Gdzie i jak szukać fotografa na ślub i wesele?

Jeżeli wasi przyjaciele brali ślub i mieli fotografa, to warto zapytać ich o polecenie. Dobrze także poszukać fotografa na ślub i wesele w sieci. Warto jest pamiętać o tym, że fotografowie ślubni najczęściej pracują na znacznie większym terenie, niż wyłącznie jedna miejscowość i zazwyczaj nie ma problemów, by np. fotograf z Białegostoku zrealizował fotoreportaż ślubny w Warszawie, Suwałkach, czy Olsztynie, dlatego nie można ograniczać się do fotografów tylko ze swojej miejscowości.

Cena za fotoreportaż ślubny nie jest najważniejsza

Wiele osób stawia cennik jako zdecydowanie najważniejsze kryterium przy wyborze fotografa na wesele. Na rynku fotografii ślubnej da się odnaleźć bardzo dużą ilość ofert, które diametralnie różnią się od siebie cenowo. Możemy bez problemu znaleźć fotografa ślubnego, który wykona nam fotoreportaż ślubny za 500 zł, ale i za 10000 zł. Budżet na wesele może nas trochę ograniczać, dlatego wiadome jest, że cena za fotorelację ze ślubu jest bardzo ważnym czynnikiem, ale nie powinna być najważniejszym, szczególnie, jeśli chcielibyśmy mieć dobrą pamiątkę ze swojego ślubu i wesela w postaci zdjęć.

Zdjęcia najważniejsze

Najważniejszym kryterium przy wybieraniu fotografa na ślub powinny być zdjęcia. Jeśli nie podobają nam się fotografie danego fotografa, to nie liczmy na to, że na naszym ślubie i weselu wykona on lepsze fotografie. Najważniejsze powinno być to, aby styl, kadrowanie, poczucie estetyki danego fotografa nam pasowało.

Oferta i cena na drugim miejscu

W przypadku gdy nie mamy ograniczonego budżetu – nie ma problemu – wybieramy fotografa, którego zdjęcia nam najbardziej odpowiadają. W momencie jeżeli wasz budżet na ślub jest lekko ograniczony, to dobrze jest zainteresować się w drugiej kolejności samą ofertą fotografii ślubnej. Ogromna liczba czynników wpływa na cenę za zdjęcia, między innymi: ilość fotografów, doświadczenie, prowadzenie działalności gospodarczej, ilość obrobionych fotografii, czy w cenę wliczony jest plener, ilość odbitek, fotoksiążki, fotoalbumy lub inne interesujące dodatki. Bywa tak, że oferta z wysoką ceną okazuje się bardziej opłacalna, ponieważ część fotografów każe sobie dopłacać za dodatkowe zdjęcia poza umówioną ilością, dłuższy czas pracy, czy sesję w plenerze.

Co jeszcze jest isotne?

Oprócz portfolio i ofertą cenową jednym z najważniejszych elementów jest to, czy i jak się dogadujemy z naszym fotografem. Może to wydawać się oczywiste, ale będzie on przy Was w najbardziej stresującym dniu – dniu ślubu i jego obecność nie powinna Was jeszcze bardziej stresować i krępować. Dobrym pomysłem jest także poznać opinie na temat fotografa – zwłaszcza, jeżeli ktoś z naszych przyjaciół korzystał już z usług fotograficznych danego fotografa, to dobrze jest zapoznać się z ich opinią na jego temat. Wybranie fotografa na wesele to wbrew pozorom dość poważne i trudne przedsięwzięcie – od tego kogo wybierzemy zależy jak będzie wygladać nasza wspaniała pamiątka z Waszego ślubu, dlatego dobrze jest wybierać mądrze.

Rafał W.
fotograf Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *