Mnóstwo osób posiada na swoim ciele różnorodne zmiany. Niekiedy są to narośla, bardzo często zmiany barwnikowe. Mogą znajdować się one na całym ciele, a także na twarzy Jedni z nas chcieliby pozbyć się zmian po prostu po to, by wyglądać piękniej, pozostali są do tego zobligowani, albowiem na przykład narośl przeszkadza w powszednim życiu. Jeżeli ktoś zechce zdecydować się na zabieg musi najpierw zgłosić się na wizytę do specjalisty chirurga, który zbada chorego, zaordynuje potrzebne badania, a w następnej kolejności określi termin realizacji zabiegu.

Medycyna jednodniowa

Chirurgia jednego dnia to oddział w szpitalu komercyjnym lub publicznym, w jakim zabiegi likwidacji znamion są realizowane profesjonalnie. Cechują się one możliwością przeprowadzenia ekspresowych zabiegów, po jakich chorzy zostają na oddziale maksymalnie do 24 h. Jest to wygodne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie obawiają się tak prędkich i łatwych zabiegów. Na oddziale takim może pracować chirurg onkolog, który realizuje zabiegi w wypadku zmian o charakterze złośliwym, a także klasyczny chirurg, który zajmuje się usuwaniem wszystkich innych zmian, które nie mają nic wspólnego z nowotworem.

Kiedy usunąć zmianę, a kiedy można ją zostawić?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Z całą pewnością wskazane jest zdecydować się na wizytę u lekarza, który będzie w stanie doradzić danej osobie, czy zmiana w rzeczywistości wymaga usunięcia, czy też może jednym słowem zostać, póki nie powoduje większego problemu. Chirurg onkolog to specjalista, którego zadaniem jest usuwanie zmian nowotworowych o charakterze złośliwym albo niezłośliwym. Jeśli wyniki badania histopatologicznego poświadczyły chorobę nowotworowa, w takiej sytuacji należy zgłosić się do tego doktora, celem ustalenia przyszłego podstępowania.

Nie każde zmiany na skórze trzeba usuwać, bardzo dużo osób żyje z nimi całe życie. Koniecznością jest tymczasem regularne chodzenie do lekarza, który nadzoruje stan znamion na skórze danej osoby, a dzięki takim systematycznym wizytom pacjent może się uchronić przed nowotworem skóry, który z reguły umiejscowiony jest między innymi w różnego rodzaju znamionach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *