Styropian to materiał służących do wykonania ociepleń i elewacji. Bardzo dużą ofertę styropianu posiada sklep DTM z Warszawy. Między innymi oferuje tani styropian podłogowy w kilku wersjach:

  • Alfa podłoga
  • Alfa podłoga Premium
  • Aqua ESP-P 200
  • Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA

Alfa podłoga

Tani styropian podłogowy to między innymi styropian od DTM – Alfa podłoga, który należy do materiałów hydroizolacyjnych. Styropian może być stosowany do izolacji cieplnej podłóg, dachów o obciążeniach do 2,4 t/m kwadratowy, izolacji cieplnej podłóg na gruncie w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej, usługowym oraz przemysłowym przy normalnych obciążeniach. Styropian doskonale sprawdzi się na izolacji cieplnej stropodachów pełnych, podłóg budynków użyteczności publicznej, stropów zewnętrznych i wewnętrznych, balkonów i tarasów oraz do systemów ogrzewania podłogowego.

Tani styropian podłogowy alfa odznacza się współczynnikiem przewodzenia ciepła λ ≤ 0,038 [W/(m*K)], naprężeniem ściskającym CS ≥ 80 [kPa]. Można zakupić go w dowolnej grubości i z krawędziami gładkimi lub na zakładkę.

Alfa Podłoga Premium​

Tani styropian podłogowy przeznaczony na izolację cieplną podłóg i dachów o obciążeniach użytkowych do 3,0 t/m², a także na izolację cieplną podłóg na gruncie w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej, usługowej i przemysłowym przy normalnych obciążeniach. Podobnie jak tani styropian podłogowy Alfa dobrze odnajdzie się w roli izolacji cieplnej stropodachów pełnych, podłóg budynków użyteczności publicznej, stropów zewnętrznych i wewnętrznych, balkonów i tarasów oraz do systemów ogrzewania podłogowego.

Charakteryzuje się poszczególnymi parametrami: współczynnikiem przewodzenia ciepła λ ≤ 0,036 [W/(m*K)], naprężeniem ściskającym CS ≥ 100 [kPa] i jest dostępny w różnej grubości oraz z krawędziami gładkimi lub na zakładkę.

AQUA EPS-P 200​

Tani styropian podłogowy Aqua EPS-P 200 może być stosowany do izolacji cieplnej ścian fundamentowych i cokołowych, podziemnych części budynków, pomieszczeń o dużej wilgotności, np.: chłodnie, myjnie, łazienki, a także do stropodachów o odwróconym układzie warstw, np. żwirowe, zielone, parkingi samochodowe. Odznacza się izolacją cieplną o obciążeniach użytkowych do 6,0 t/m².

Tani styropian podłogowy Aqua EPS-P200  posiada współczynnik przewodzenia ciepła λ ≤ 0,034 [W/(m*K)] i wykazuje naprężenie ściskające CS ≥ 200 [kPa], dostępny z krawędziami na zakładkę.

Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA

Tani styropian podłogowy, który można użyć do izolacji ścian w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania ETICS (metoda lekka – mokra), izolacji cieplnych ścian fundamentów i ścian piwnic z izolacją przeciwwodną,  podłóg na gruncie, stropodachów pełnych i wentylowanych wykonanych w technologii tradycyjnej, tarasów, balkonów, stropów pod podkładem posadzkowym, gdzie obciążenie użytkowe nie przekracza 2400 kg/m2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *