Klosze do lamp, w obecnych czasach XXI wieku, występują w przeróżnej kolorystyce. Również pojawiają się one w postaci różnych, ciekawych modeli. Klosze do lamp pomogą udekorować wnętrze i nadadzą ciekawego wyglądu każdemu pomieszczeniu. Lampy można ustawić w domu, praktycznie w każdym pomieszczeniu, a co za tym idzie, klosze do lamp można mieć wszędzie. W każdym pomieszczeniu mogą być wszystkie identyczne lub też mogą być one różnorodne.

Klosze do lamp – rodzaje

        Wybór kloszy do lamp jest ogromny na rynku. Warto wiedzieć, że w zależności od konkretnego modelu, klosze do lamp mogą być zbudowane z różnych komponentów. Mogą być one szklane albo na przykład plastikowe. Warto również wiedzieć, że klosze do lamp bardzo się od siebie różnią i mają przeróżną specyfikę. Otóż, inaczej będzie padało światło w przypadku kloszy do lamp zamkniętych, a inaczej w przypadku otwartych.Najpopularniejsze klosze do lamp są następujące:

  • klosze do lamp halogenowych,
  • klosze do lamp do plafonów,
  • klosze do lamp naftowych,
  • klosze do lamp typu kule,
  • klosze do lamp sufitowych,
  • klosze do lamp ściennych,
  • klosze do lamp stojących.

Jak dobrać klosze do lamp w pomieszczeniu?

            Wiele osób zastanawia się, jak dobrać odpowiednio klosze do lamp w pomieszczeniu, aby dawały one ładne światło. Wszystko tak naprawdę zależy od specyfiki danego pomieszczenia. Otóż, inne światło można zastosować w łazience, a inne w sypialni i zupełnie inne w salonie. Trzeba wiedzieć, iż na przykład lampy z kloszami zamkniętymi, które nie przepuszczają w ogóle światła w górę, idealnie się sprawdzą na przykład tuż nad stolami w kuchni lub też mogą być one umieszczone bezpośrednio nad biurkiem w firmie. Tego rodzaju klosze do lamp sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku miejsc, w których potrzebne jest dobre oświetlenie biurka, gdyż są one skierowane w dół. Natomiast, inna sytuacja ma się w przypadku kloszy do lamp, które są zamknięte od dołu i świecą wyłącznie w górę. Takie klosze do lamp dają piękny klimat na przykład w salonie albo pokoju dziennym. Dają one efekt rozproszonego światła, które rewelacyjnie rozpromienia sufit oraz jedną ze ścian. Natomiast, w przypadku lamp wiszących, klosze do lamp mogą być zupełnie przezroczyste. Wspaniale prezentują się właśnie te, które wykonane są ze szkła lub ewentualnie, ze sztucznego tworzywa. Takie klosze do lamp świecą typowo punktowo. Spisują się one doskonale w przypadku tak naprawdę każdego pomieszczenia. Pokój dzienny, kuchnia czy jadalnia, może mieć zastosowane takie klosze do lamp. Warto wiedzieć, iż w tym wariancie, światło jest przepuszczane przez charakterystyczny otworek, który je rozprasza wprost na ściany. Wybór kloszy do lamp jest ogromny i tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego właściwie się oczekuje i gdzie chce się je umieścić. Inny efekt dają klosze zamknięte, a inne otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *