Gdy wejdziemy do lasu, możemy się poczuć jak w zupełnie innym świecie. W zasięgu naszego wzroku nie będzie innych ludzi ani żadnych budynków. Otoczeni dziką przyrodą, w której nie ma żadnych śladów naszej cywilizacji, odniesiemy wrażenie, jakbyśmy znaleźli się gdzieś poza czasem – w przeszłości lub dalekiej przyszłości. Szum drzew i śpiew ptaków ukoi nasze zmysły, a my całkowicie się zrelaksujemy. Co powiecie na taki efekt w naszym domowym zaciszu? Jest na to sposób.  

Odpowiednia dekoracja wnętrza zmieni więcej, niż moglibyśmy się spodziewać. Jeśli chcemy cieszyć się każdego dnia malowniczym pejzażem, a za naszymi oknami rozpościera się zupełnie inny widok, zawieśmy na ścianie plakat z lasem , który pozwoli nam poczuć sielankową aurę dzikiej przyrody. Taka metamorfoza zajmie nam tylko chwilę, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Wystrój nabierze całkowicie nowego charakteru, gdy znajdzie się w nim namiastka natury.

By podkreślić leśne przedstawienia i wzmocnić wrażenie, że w naszym mieszkaniu dominuje przyroda, wprowadźmy do przestrzeni zielone akcenty. Mogą to być zasłony, ozdobne poduszki, dywan lub abażury na lampy. Znakomity efekt uda nam się także osiągnąć, gdy w pokojach znajdą się bujne rośliny doniczkowe w formie drzew. Może to być juka, bonsai, dracena czy fikus benjamin. W ten sposób nasze mieszkanie zamieni się w leśną oazę, w której będą panować idealne warunki do relaksu. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Leśne pejzaże mogą się prezentować bardzo różnorodnie, dzięki temu z łatwością dobierzemy wzór i do salonu, i do sypialni, i do pokoju nastolatka. Do młodzieżowej stylizacji ekspert od aranżacji wnętrz wybrał coś naprawdę wyjątkowego – wzór z pogranicza jawy i snu – ale o tym przekonamy się dopiero za chwilę!

Malowniczy widok z salonu

plakat nastrojowy las jadalnia

Gdy myślimy o lasach, do głowy mogą nam przychodzić oczywiście Bieszczady, które najpiękniej prezentują się we wrześniu i październiku. Iglaste drzewa wciąż pozostają soczyście zielone, a liściaste pokrywają się wszystkimi odcieniami żółtego, pomarańczowego i czerwonego koloru. Jeśli chcemy, by w naszym salonie zapanowała beztroska i sielankowa wręcz aura, to taki malowniczy pejzaż będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowy efekt wizualny zagwarantuje nam utrzymany w estetyce retro plakat. Las jesienią, gdy spowity jest o poranku delikatnymi mgłami, nabiera niezwykle malowniczego wyglądu. Lekko przygaszona kolorystyka sprawia, że widok przypomina starodawne, wypłowiałe zdjęcie z albumu. Taki typ przedstawienia będzie się znakomicie komponował z tradycyjnie urządzonym wnętrzem, a jeśli wprowadzimy go do współczesnej aranżacji, przełamiemy nowoczesny charakter, sprawiając, że stanie się ona bardziej przytulna. Jeśli jesienny widok jest dla nas za mało energetyczny i chcemy ożywić przestrzeń, postawmy na leśny zaułek, w którym dominuje soczysty odcień zieleni.

 

Akwarelowy las w sypialni

plakat las sypialnia minimalizm

Aranżując sypialnię, powinniśmy pamiętać o tym, że to miejsce przeznaczone do relaksu i wypoczynku. Dlatego warto zadbać o to, by stworzyć sobie idealne warunki zarówno do zasypiania, jak i porannej pobudki. Jeśli nie chcemy przeprowadzać gruntownej rearanżacji wystroju, postawmy na odpowiednie dodatki, dzięki którym uda nam się wprowadzić do pokoju błogi nastrój.

Najszybszym rozwiązaniem będzie oczywiście plakat. Las to jedna z najbardziej nastrojowych propozycji, jednak nie musimy się ograniczać do zwykłej fotografii. W sypialni znakomicie będą się prezentować malarskie pejzaże o delikatnym charakterze. Doskonałym pomysłem jest widok wpisany w kształt koła, który wygląda tak, jakby został namalowany wodnymi farbami. Niezwykła subtelność tego przedstawienia i romantyczny charakter wywołany tarczą księżyca zagwarantują nam idealny klimat do wieczornego relaksu. – wyjaśnił nam ekspert Myloview.

Inną propozycją, równie nastrojową, jest monochromatyczny pejzaż namalowany w odcieniach szarości. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy są miłośnikami stonowanych aranżacji, ale chcą, by ich wystrój nie był pozbawiony dekoracyjnych akcentów.

Leśny surrealizm u nastolatka

plakat las pokoj nastolatka

Do pokoju nastolatka warto wprowadzić wyraziste ozdoby, by wystrój nabrał charakteru i nie był nudny. Czy przy takim założeniu sprawdzi się leśny plakat? Las w ostatniej odsłonie, przygotowanej przez specjalistę z Myloview, wygląda zupełnie inaczej, niż proponowane do tej pory przedstawienia. Jest to zachwycający widok z pogranicza jawy i snu. Taką kompozycję można najlepiej opisać jako surrealistyczną. Prezentuje ona bowiem leśny krajobraz z wielką orką płynącą pomiędzy pniami drzew. To zestawienie dobrze nam znanego pejzażu z podwodną krainą sprawia, że taki plakat nie ma sobie równych. To znakomita propozycja zarówno do dziewczęcej, jak i chłopięcej aranżacji.  Jeśli chcemy, by taki wzór prezentował się jak najlepiej, wybierzmy wielkoformatowy wydruk. Niech stanie się ono główną dominantą w pokoju – to najlepszy przepis na to, by zwykły wystrój nabrał niezwykłych cech!

Leśny pejzaż na ścianie nie tylko odmieni dotychczasową aranżację. To także najszybszy sposób na to, by wprowadzić do mieszkania namiastkę przyrody, która stworzy nam idealne warunki do codziennego życia. Wybierzmy wzór, który będzie się komponował z naszym wystrojem, i sprawmy, by natura zakorzeniła się w naszym otoczeniu na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *