Ciągniki Ursus dzielą się na wiele różnorodnych modeli. Jednym z najbardziej popularnych modeli ciągników ciężkich na polskim rynku jest na pewno Ursus C 385. To ciągnik, który posiada napęd na przednią oś, produkowany był on na terenie Polski w XX wieku, jednak nadal jest on bardzo znany i ceniony przez rolników w różnych zakątkach Polski. Przede wszystkim odpowiada on za znaczne usprawnienie prac rolniczych na polu, na czym najbardziej zależy rolnikom. Model ten posiada 4-cylindrowy silnik, który generuje moc 75 koni mechanicznych. Idealnie nadaje się zarówno do prac rolniczych, jak i do transportu, dlatego też jest wykorzystywany na szeroką skalę. Kabina tego ciągnika jest dla kierowcy bardzo wygodna, można znaleźć w niej sporo miejsca, dlatego rolnicy na pewno nie powinni narzekać na niewygodne warunki podczas realizowania codziennych czynności w polu.

Skrzynia biegów

W tym modelu ciągnika znajduje się 8-biegowa skrzynia biegów. Sprzęgło w tym przypadku jest jednotarczowe. Ciągnik prowadzi się w bardzo przyjemny sposób, dlatego świetnie może on spełniać wszystkie swoje podstawowe funkcje, na czym zależy rolnikom. Ten model nie generuje co prawda niepowtarzalnej mocy na polu, ale dzięki temu można mieć nad nim stuprocentową kontrolę, dbając jednocześnie o własne bezpieczeństwo. Skutecznie wykonuje on swoją pracę, dodatkowo nie zużywa dużych pokładów paliwa, dlatego jego posiadanie jest korzystne dla wielu rolników. Jest to jedna z popularniejszych odmian ciągników Ursus na polskim rynku, która została wyprodukowana w XX wieku. Wysokoprężny silnik, który chłodzony jest cieczą pozwala na skupieniu się na realizowanych czynnościach. Nie można rozwijać w nim zawrotnych prędkości, jednak da się nim jechać około 20-25 kilometrów na godzinę, co powinno być zadowalającą prędkością dla wielu rolników.

Skuteczne wykonywanie różnorodnych prac rolniczych

Ciągnik pozwala na skuteczne wykonywanie prac rolniczych. Do jego największych atutów można zaliczyć:

  1. łatwą sterowność,
  2. sprawdzony układ jezdny,
  3. pojemny silnik.

Zaopatrzenie się w taki ciągnik to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie dla rolników, którzy chcą optymalnie zadbać o swoje pole. Oczywiście rynek jest pełen zdecydowanie nowocześniejszych ciągników, jednak niektórzy rolnicy przyzwyczajeni są do starszych maszyn, które są łatwiejsze w obsłudze i dają dużo przyjemności starszym osobom. Ciągnik ten posiada wielu zwolenników nie tylko na terenie Polski, ale również w różnych zakątkach Czech, osoby korzystające z niego wypowiadają się na ten temat bardzo przychylnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *