W czasach współczesnych, kominek zyskuje coraz większą rzeszę posiadaczy, od niedawna również mieszkańcy bloków mogą sobie pozwolić na ten rodzaj ogrzewania lub ozdoby. Dziś oferta kominów jest na tyle szeroka, że można zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Obecnie kominek może być także montowany nie tylko w salonach ale także w innych pomieszczeniach domu lub mieszkania. Możemy spotkać kominki w przeróżnych kształtach, rozmiarach i stylach. Tak więc mogą być one wspaniałym dodatkiem i ozdobą każdego pomieszczenia, niezależnie od tego w jakim stylu są urządzone.

Kominki Kratki – charakterystyka urządzeń

Na rynku obecnie możemy spotkać kominki Kratki typu otwartego i zamkniętego, które znajdują zastosowanie w domach. W takich kominkach pali się drewnem. W zależności od tego czy będzie to kominek Kratki typu zamkniętego czy otwartego, możemy go wykorzystać  do ogrzewania pomieszczenia. Obecnie jest to najtańszy sposób ogrzewania domu. Inaczej ma się sprawa z kominkiem otwartym gdzie pełni on funkcje wystroju i ogrzewa tylko jedno pomieszczenie. Kominki Kratki zamknięte wykonane są z żeliwa i są bezpieczniejsze od otwartych. Teraz modne są również kominki Kratki wolnostojące. Wymagają mniej wkładu finansowego i mniej miejsca. Dostępne są w różnych wzorach, rozmiarach i kolorach. Stanowią ciekawy element wystroju danego pomieszczenia.

Kominki Kratki – rodzaje urządzeń

Na rynku spotykamy się również z kominkami Kratki, elektrycznymi. Zaletą takiego kominka jest czystość w użytkowaniu. Wizualnie uzyskujemy efekt palącego się ognia. Nie ma w nim otwartego ognia a obraz płomieni uzyskany przez rozbicie wiązek światła. Kominek taki możemy umieścić w dowolnym miejscu. Nie wymaga przewodu kominowego. Następną grupą kominków są kominki Kratki gazowe. Wybierane są ze względu na komfort obsługi. Potrzebne jest tylko źródło gazu z sieci lub z butli gazowej. Są one niezwykle łatwe w obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu. Występują też biokominki Kratki. W nich pali się biopaliwem w postaci ciekłej lub żelowej. Są to kominki, bardzo bezpieczne dla środowiska jak i również dla domowników. Kominki Kratki umożliwiają ogrzewanie pomieszczenia. Pełnią one również funkcję dekoracyjną. Reasumując, w obecnych czasach, na rynku można spotkać następujące modele kominków:

  • kominki Kratki – typu biokominki,
  • kominki z tak zwanym płaszczem wodnym,
  • kominki Kratki typu kozy,
  • kominki Kratki w modelu, w którym szyby łączone są bez szprosa,
  • kominki wolnostojące tak zwane ,,kafelkowe”.

One thought on “Znakomite polskie kominki”

  1. Ja właśnie stoję przed wyborem kominka i zastanawiam się pomiędzy klasycznymi, a bardziej nowoczesnymi, szklanymi wersjami. Nie wiem czy kominki szklane nie wytracają za dużo ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *