Sezon grzewczy zazwyczaj wiąże się z dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Odczuwamy to nawet wówczas, gdy zimy są łagodne. Wybór odpowiedniego systemu grzewczego może oszczędzić nam sporo nerwów. Warto decydować się ta takie rozwiązania, które są nie tylko ekonomiczne, ale również wygodne dla użytkowników.

Wiele osób będzie zaskoczonych faktem, że systemem grzewczym, który doskonale wpisuje się w powyższą charakterystykę, jest ogrzewanie elektryczne. W tym miejscu niejeden inwestor z pewnością pokręci z niedowierzaniem głową. Aby się przekonać, że rzeczywiście jest to możliwe, warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez Econovli. Znajdziemy wśród nich hybrydowe grzejniki elektryczne Klima, które spełniają oczekiwania wielu użytkowników. Ich zalety dostrzegli również jurorzy międzynarodowych konkursów. Efektem tego było przyznanie nagrody Złoty Filar Budownictwa za zajęcie I miejsca w kategorii Urządzenia i Instalacje Grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019. 

Czym są elektryczne grzejniki Klima?

Jeśli zapytamy inwestora, czego oczekuje od nowoczesnego systemu grzewczego, zazwyczaj uzyskamy odpowiedź, że najistotniejsze cechy to:

  • wygoda użytkowania,
  • stosunkowo niski koszt eksploatacji urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego,
  • ekologiczne rozwiązania.

Zaletą grzejników Klima jest to, że łączą wszystkie te cechy. Jak to możliwe? 

Klima to grzejnik włoskiego producenta mogącego się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania elektrycznych urządzeń grzewczych. W pracy nad tym urządzeniem priorytetem było zapewnienie użytkownikom wygody przy jednoczesnym stosunkowo niskim zużyciu energii. To udało się osiągnąć poprzez połączenie w jednym urządzeniu dwóch niezależnych systemów grzewczych, a mianowicie ogrzewania konwekcyjnego i promienników podczerwieni. Dodatkowo producent zastosował wiele dodatkowych rozwiązań, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii.

Jak działają hybrydowe grzejniki Klima?

Hybrydowe grzejniki promiennikowo-konwekcyjne charakteryzują się bardzo wydajnymi elementami grzewczymi. Dzięki odpowiedniemu połączeniu pracy obu systemów inwestor może odnotować w domowym budżecie znaczne oszczędności. Na czym dokładnie polega ich fenomen?

Kiedy temperatura we wnętrzu obniży się, zaczyna działać element aluminiowy, który szybko ogrzewa wnętrze do pożądanej temperatury. Kiedy ta zostanie już osiągnięta, element aluminiowy zostaje wyłączony. Jego zaletą jest też natychmiastowa reakcja na zmiany temperatury we wnętrzu, co nie pozostaje bez wpływu na komfort użytkowników. Ma to znaczenie między innymi przy przełączeniu się urządzenia z trybu nocnego na dzienny albo po powrocie do domu po dłuższej nieobecności. Nagłe spadki temperatury również spowodują ponowne uruchomienie się aluminiowego elementu grzewczego.

Wróćmy jednak do momentu, kiedy odpowiednia temperatura zostaje już osiągnięta, a ogrzewanie konwekcyjne wyłączone. Wówczas działa wyłącznie promieniowanie podczerwone, które nieustannie przekazuje ciepło do pomieszczenia z części czołowej grzejnika Klima. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w trybie pracy ogrzewania podczerwienią grzejnik pobiera zaledwie ok. 15% swojej mocy nominalnej. Pracą urządzenia steruje inteligentny termostat, który – w zależności od panujących we wnętrzu warunków – samodzielnie wybiera, który element grzewczy będzie pracował w danym momencie. 

Dodatkowe zalety

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w hybrydowych grzejnikach Klima zastosowano dodatkowe rozwiązania, które wpływają na obniżenie zużycia energii. Wśród nich warto wymienić czujnik obecności oraz czujnik otwartego okna. Zaletą jest też możliwość monitorowania bieżącego zużycia energii. 

Liczne atuty grzejników Klima sprawiły, że współcześnie z powodzeniem konkurują one na rynku o uwagę inwestorów z innymi grzejnikami elektrycznymi oraz urządzeniami opartymi o odmienną technologię. Doskonale wpisują się w potrzeby użytkowników poszukujących oszczędności w domowym budżecie oraz tych, którzy cenią wygodę i lubią mieć kontrolę nad wydatkami. 

Posted in: Dom

Dodaj komentarz